جشنواره برند محبوب
لینک‌های مفید
راهنمای خرید
راهنمای کلی سفر
راهنمای کلی سفر

هنگام سفر نکات کلی زیر را در نظر بگیرید:

- باتوجه به تغييرات ناگهاني هوا در فصل تابستان، حتما لباسي گرم با خود ببريد.
- به زمان‌هايي كه توسط تور براي رفت، برگشت و توقف‌هاي بين راه گفته مي‌شود، دقت كنيد تا خداي ناكرده از گروه جا نمانيد.
- قبل از انتخاب مقصد، اطلاعاتي راجع به نقاط ديدني و برنامه‌هاي تور بگيريد تا بتوانيد انتخاب مطابق سيلقه‌تان داشته باشيد.
- اگر از روي آگهي‌هاي روزنامه توري را انتخاب مي‌كنيد، به قيمت‌هاي درج شده در آن اكتفا نكنيد و قيمت دقيق و نوع خدمات را از آژانس برگزار كننده تور جويا شويد.
- اگر در مقصد خواستيد خريد كنيد و يا از امكانات تفريحي استفاده كنيد، قيمت آنها را از آژانس برگزار كننده تور بپرسيد و ترجيحا به مقداري كه نياز داريد، پول با خود ببريد.
- اگر به مناطق روستايي سفر مي‌كنيد، سعي كنيد به مردم محلي و بافت بومي احترام بگذاريد تا توسعه گردشگري اين مناطق موجب مشكلاتي براي روستاييان تلقي نشود.
- در سفر به طبيعت به حفظ آن توجه داشته باشيد و با بي‌احتياطي موقعيت بهره‌برداري ديگران را از طبيعت نگيريد.
- اگر با كودكان، افراد سالمند و بيمار به سفر مي‌رويد، وسايل مورد نيازشان را از شب قبل از حركت‌تان حاضر كنيد تا فراموش نكنيد و در طول سفر دچار مشكل نشويد.
- سعي كنيد با خود مقداري آب و خوراكي ببريد تا اگر پذيرايي گروه بنابه هر دليلي به تاخير افتاد، دچار مشكل نشويد.
- با خريد صنايع دستي از افراد بومي آنها را در دلبستگي به روستايشان دلگرم كرده و به زندگي خود نيز جلوه‌اي جديد ببخشيد.
- در سفرهايي كه به مكان هاي طبيعي مي رويد امكان بروز هر گونه تغيير در زمان بندي وجود دارد.آگاه باشيد كه ليدر هاي تور نيز مانند شما در سفر طبيعت گردي نسبت به تمامي تغييرات اطلاع كافي ندارند.بنابراين با پرخاش به آنها خاطره سفر را براي خود تلخ نكنيد.
- در سفرهايي كه به مناطق شمالي و به خصوص جنگل ها انجام مي دهيد در هر لحظه امكان تغيير آب و هوا وجود دارد.بنابراين براي حفاظت از باران حتما لباس باراني يا پانچو ضد باران به همراه داشته باشيد و به آفتابي بودن زمان حركت اكتفا نكنيد.
- تحمل يكديگر لازمه سفرهاي گروهي است.در هر سفر ممكن است با افرادي كه با كوچكترين ناملايمات شروه به نق زدن مي كنند مواجه شويد.شما بايد در مواجهه با اين افراد خونسردي خود را حفظ كرده و دل به دل آنها ندهيد.بسيار ديده شده كه در پايان سفرها همان افراد تغيير رويه داده و به عنصري مثبت در ميان همراهان تبديل مي شوند.


منبع :سلیقه بازار
http://irantopbrands.org/
چرم وطن
کارنو
طلای جهان