جشنواره برند محبوب
لینک‌های مفید
راهنمای خرید
راهنمای خرید ماشین لباسشویی
راهنمای خرید ماشین لباسشویی

امروزه کمتر خانه ای را می توان یافت که در آن ماشین لباسشویی نباشد، همین امر این کالا را به یک کالای اساسی تبدیل کرده است. با گسترش استفاده از ماشین های لباسشویی تکنولوژی تولید آن ها نیز روز به روز بهبود یافته به گونه ای که اکنون مدل های هوشمند این محصول کار را برای کاربران بسیار سهل و آسان نموده است، ویژگی هایی از قبیل تاًخیر در زمان شروع به کار، سنسور تعیین مقدار مواد شوینده مورد نیاز متناسب با وزن و نوع لباس ها، تکنولوژی ضد لرزش و صدا و امکان بروزرسانی برنامه دستگاه.


قبل از خرید یک دستگاه ماشین لباسشویی بهتر است به نکاتی نظیر متناسب بودن ابعاد ماشین لباسشویی با فضای مورد نظر در آشپزخانه یا حمام، تعداد افراد خانواده و متوسط حجم لباسی که در روز نیاز دارند شسته شود و نزدیک بودن شیر ورودی آب و خروجی فاضلاب به مجل قرار دادن دستگاه توجه شود.

ماشین های لباسشویی از آن دسته لوازم خانگی هستند که از نظر ویژگی ها و مشخصات فنی و عملکردی بسیار متنوع می باشند که در ادامه به تعدادی از مهم ترین آن ها اشاره خواهد شد.

رده مصرف انرژی: مهم ترین مشخصه عملکردی یک دستگاه ماشین لباسشویی رده مصرف انرژی آن است. این مؤلفه که بر اساس دو معیار متوسط مصرف برق و آب تعیین می شود تاًثیر مستقیم بر قبوض آب و برق خانوار دارد لذا بسیار مهم است که مورد توجه ویژه قرار گیرد.

سطح صدا: همانطور که پیشتر بیان شد، در ماشین های لباسشویی جدید با استفاده از تکنولوژی های پیشرفته ی کاهش صدا، میزان لرزش و صدای ایجاد شده توسط دستگاه به حداقل رسیده است.

تعداد برنامه ها: هرچه تعداد برنامه های ماشین لباسشویی بیشتر باشد، تنوع بیشتری برای انتخاب نوع شستشو را در اختیار مصرف کنندگان قرار می دهد.

جنس درام (دیگ): لازم است که به استیل بودن جنس درام (دیگ) داخل محفظه دستگاه توجه شود.

نوع موتور: از نظر نوع موتور، ماشین های لباسشویی به دو گروه تسمه ای و بدون تسمه تقسیم می شوند که نوع بدون تسمه لرزش و صدای کمتری را نسبت به مدل تسمه ای تولید می کند.

نوع ورودی آب: ورودی آب ماشین های لباسشویی به دو نوع تک شیر (آب سرد) و دو شیر (آب سرد و گرم) تقسیم می شود که لازم است در صورت دو شیر بودن دستگاه، از وجود هر نوع شیر آب سرد و گرم در نزدیکی محل دستگاه اطمینان حاصل نمایید.

سرعت خشک کن و ظرفیت: این دو ویژگی مهم ترین مشخصه های فنی یک دستگاه ماشین لباسشویی هستند که توجه به آن ها در هنگام خرید امری ضروری است.

پنل و نمایشگر دیجیتال: وجود پنل و نمایشگر دیجیتال علاوه بر زیبایی بیشتر دستگاه، انجام تنظیمات شروع به کار را آسان تر می کند، همچنین این ویژگی می تواند دو قابلیت مهم نمایش زمان و مرحله شستشو را برای کاربر به همراه داشته باشد.

اتوکشی آسان: این ویژگی بسیار مورد توجه خانم های خانه دار قرار می گیرد زیرا باعث می شود تا بعد از شستشو لباس ها چروک کمتری داشته و راحت تر اتوکشی شوند.

تأخیر در شروع: یکی از ویژگی های جدید در ماشین های لباسشویی امکان تأخیر در شروع کار دستگاه است، به این ترتیب که کاربر می تواند زمان مشخصی مانند هنگامی که در خارج از منزل است و یا ساعاتی غیر از اوج مصرف برق را برای شروع به کار دستگاه تعیین کند.

شستشوی اولیه: این نوع از شستشو مناسب زمانی است که استفاده کننده ماشین لباسشویی لباس های بسیار کثیفی را به داخل ماشین ریخته و می خواهد یک شستشوی اولیه غیر از برنامه تنظیم شده ی شستشو انجام گیرد.

ضد چروک: نحوه عملکرد این ویژگی به این شکل است که دستگاه با حذف مرحله خشک کن، پس از آبکشی پایان شستشو را اعلام کرده و مانع از چروک شدن لباس ها می شود.

فیلتر پمپ: وجود این فیلتر برای هر دستگاه ماشین لباسشویی ضروری است و نحوه عملکرد آن به این گونه است که مانع از ورود آشغال به داخل پمپ تخلیه و آسیب دیدگی آن می شود.

قابلیت کارکرد با نصف ظرفیت: به کاربر اجازه می دهد تا در صورت تکمیل نشدن ظرفیت ماشین لباسشویی آن را در حالت نصف ظرفیت قرار داده تا با کاهش زمان شستشو، مصرف انرژی دستگاه نیز کاهش یابد.

قفل ایمنی درب: مانع از باز شدن درب ماشین لباسشویی در زمان انجام فرایندهای شستشو شده و تا زمان کوتاهی پس از تکمیل عملیات درب دستگاه را بسته نگه می دارد تا مانع از خطرات احتمالی به ویژه در مورد کودکان شود.

قفل کودک: این قابلیت باعث می شود تا پنل دستگاه قفل شود و امکان تغییر تنظیمات اعمال شده بر روی آن توسط کودکان وجود نداشته باشد.


منبع :لیمون
http://irantopbrands.org/
چرم وطن
کارنو
طلای جهان