جشنواره برند محبوب
لینک‌های مفید
راهنمای خرید
راهنمای خرید ریش‌ تراش برقی
راهنمای خرید ریش‌ تراش برقی

بسیاری از ریش تراش‌های برقی امروزی قابل شارژ هستند، به همین جهت وسیله بسیار مناسبی حتی برای زمانی که در حال حرکت هستید، می‌باشند. بعضی از آنها را می‌توان هم بدون سیم و هم در حال اتصال به برق استفاده کرد - که امکان بیشتری به شما می‌دهد تا اگر شارژ کافی هم ندارد با اتصال به برق از آن استفاده کنید. و یژگی‌های دیگری هم وجود دارد که می‌توانید هنگام خرید ریش‌تراش مورد توجه قرار دهید. مثل این که آیا مدل‌های دوار آن را ترجیح می‌دهید یا مدل ورقی( فو یل)، همچنین لازم است دقت داشته باشید که می‌خواهید از آن در حین دوش گرفتن استفاده کنید  یا نه، و یا این که فقط برای کوتاه کردن مختصر ریش به آن نیاز دارید، یا ریش تراشی می خواهید که مناسب برای پوست های حساس است.

 پیشنهادات ما به شما کمک خواهند کرد تا در خصوص ریش‌تراشی که قصد خرید آن را دارید بهتر تصمیم بگیرید و گزینه‌ای مناسب برای خود خریداری نمایید.بعداز این که نوع ریش‌تراشی را که می‌خواهید مشخص کردید، بررسی‌ها و نظرات ما را در خصوص ریش‌تراش‌های برقی مطالعه نمایید تا ببینید که کدام مدل بهتر و مناسب‌تر است، تا بهترین خرید را داشته باشید و از خریدن کدام موردها باید اجتناب و خودداری نمایید.

چه نوع ریش تراش‌هایی وجود دارد؟

ریش تراش های فو یلی یا ورقی: این ریش‌تراش‌ها سرها و تیغه‌های راستی دارند که تیغه‌های نوسانی موجود در زیر فویل می‌توانند موها را اصلاح کنند. ریش‌تراش‌های براون و پاناسونیک و همچنین بعضی از مدل‌های رمینگتون دارای سرها و تیغه‌های ورقی و فویلی هستند.

ریش‌ تراش‌های دوار: این نوع از ریش‌تراش‌ها معمولا سه تیغه چرخان دارند که این تیغه‌ها ابتدا موها را بلند کرده و سپس اصلاح می‌کنند. همه ریش‌تراش‌های برقی فیلیپس و بعضی از مدل‌های رمینگتون دارای سرهای چرخان و دوار هستند.

برای این که اصلاح تمیزی داشته باشید بهتر است تیغه‌های ریش‌تراش‌های فویل را هر 18 ماه و ریش‌تراش‌های دوار را هر 2 سال یک بار عوض کنید.

ریش‌ تراش‌های برقی قابل شارژ: ریش‌تراش‌های برقی قابل شارژ را می‌توان هم زمانی که متصل به برق هستند و هم بصورت بی‌سیم استفاده کرد. بهترین نکته در رابطه با آنها است که اگر شما قبل از استفاده فراموش کنید که شارژشان کنید باز هم می‌توانید از آنها بصورت متصل به برق هم استفاده نمایید.

ریش‌ تراش‌های بی‌سیم: بسیاری از ریش‌تراش‌ها، بخصوص نمونه‌هایی که می‌توان بصورت خشک و خیس استفاده کرد، قابل شارژ هستند و می‌توان بصورت بی‌سیم هم از آنها استفاده نمود. این نوع به شما امکان می‌دهد که در حین اصلاح حرکت کنید ولی نمی‌توان وقتی در حال شارژ هستند از آنها استفاده کرد. ریش‌تراش‌هایی که می توان در رطوبت هم از آنها استفاده کرد معمولا بی‌سیم هستند.

ریش‌ تراش‌های متصل به برق: این ریش‌تراش‌ها قابل شارژ نیستند و لازم است برای کار کردن آنها را به برق متصل کرد. این روزها این مدل از ریش‌تراش‌ها به عنوان مدل‌ها و گزینه‌های قدیمی و اولین مدل‌ها و نمونه‌هایی که به بازار وارد شده اند شناخته می‌شوند.

 

به چه ویژگی‌هایی  باید در حین خرید ریش‌تراش توجه کنید؟

بعضی از ریش‌تراش‌ها فقط حالت خط انداختن به ریش را دارند به این معنی که  لازم نیست از ابزارهای دیگری برای تکمیل نظافت استفاده کنید. شما ممکن است مجبور باشید هزینه بیشتری را برای خرید ریش‌تراش پرداخت کنید ولی همین ریش‌تراش باعث صرفه جویی در زمان خواهد شد، چون دیگر مجبور نخواهید بود که رو ند را متوقف کرده و منتظر بمانید تا از یک ابزار جداگانه‌ای برای تکمیل کار استفاده کنید تا کار روزانه خود را به پایان برسانید.

1. شانه‌های ریش

اگر می‌خواهید موهای صورتتان را حفظ کنید، بهتر است دنبال ریش‌تراشی باشید که شامل ابزاری مثل شانه برای کمک به حفظ ریش در اندازه مورد دلخواه باشد.

2. ریش‌ تراش‌های ضد آب

در کنار استفاده خشک از ریش‌تراش، بعضی از ریش‌تراش‎های بی‌سیم هستند که می‌توان با ژل و کف‌های اصلاح هم از آنها استفاده کرد. به این معنی که با این ریش‌تراش‌ها می‌توانید صورت را هم در حالت خشک و هم در حالت خیس اصلاح کنید. بعضی از مدل‌ها را می‌توان به حمام هم برد، یعنی می‌توانید با یک تیر دو نشان بزنید.

ولی همیشه دستورالعمل‌ها را قبل از استفاده در حالت استفاده‌ی مرطوب بخوانید، چون همه آنها را نمی‌توان به این صورت استفاده کرد.

ریش‌تراش‌های با نوار سرد برای پوست‌های حساس: سری ریش‌تراش‌های CoolTec براون حاوی یک نوار الکترونیکی سرد هستند که پوست شما را رد حین اصلاح خنک می‌کند.

3. نمایش میزان شارژ

بعضی از ریش‌تراش‌های پیشرفته برقی هم صفحه نمایش شمارش معکوس دیجیتالی دارند، که نشان می‌دهد چند دقیقه از زمان شارژ ریش‌تراش قبل از شارژ دوباره آن باقی مانده است. ریش‌تراش‌هایی هم هستند که دارای چراغ‌های مشخص کننده سبز و قرمزی هستند که نشان می‌دهند که چه زمانی ریش‌تراش شما شارژ شده است، و شارژ کامل و زمان باقی مانده شارژ و اینکه چه هنگام باتری نیاز به شارژ دارد را نشان می دهند.

4. شارژ سریع

 بسیاری از ریش‌تراش‌های بی سیم ویژگی شارژ سریع را دارند، به همین جهت می‌توانید  قبل از رفتن به حمام آنها را به برق بزنید تا بعد از این که دوش و استحمام شما تمام شد بتوانید برای اصلاح از آنها استفاده نمایید.

5. کی باید ریش‌ تراش را تمیز کنید؟

بسیاری از ریش‌تراش‌های برقی برای خلاصی از شر موهای بریده شده و ذرات پوست، نیاز به تمیز شدن دارند. می‌توانید ماهی یک بار این کار را با برس یا بوسیله ضربه زدن به ته ریش‌تراش انجام دهید. اما این روزها ریش‌تراش‌هایی وجود دارند که می‌توان آنها را زیر شیر آب هم تمیز کرد. همیشه دستورالعمل‌ها را قبل از خیس کردن آنها بخوانید چون همه آنها این ویژگی را ندارند.

6. ریش‌تراش‌هایی که بصورت خودکار تمیز می‌شوند

بسیاری از ریش‌تراش‌های مدل بالای امروزی قابلیت خودکار تمیز کردن را هم دارند، بنابراین می‌توانند خودشان را تمیز کنند. فقط کافی است ریش‌تراش را  به برق متصل کنید. این یک روش بی‌دردسر برای تمیز کردن ریش تراش است - چیزی که لازم است انجام دهید این است که مایع تمیز کننده را بریزید و یا کارتریج را هر از گاهی تمیز کنید. یدکی‌ها و نمونه‌ها را می‌توانید بصورت آنلاین و یا از داروخانه‌ها خریداری کنید.

 


منبع :البسکو
http://irantopbrands.org/
چرم وطن
کارنو
طلای جهان