جشنواره برند محبوب
لینک‌های مفید
راهنمای خرید
راهنمای استفاده از پاک کننده های پوست
راهنمای استفاده از پاک کننده های پوست

منظور از پاک‌سازی و پاک کردن پوست صرفا استفاده از محصولاتی مثل آب و صابون که به آنها عادت داریم نیستند. در حال حاضر ده‌ها محصول جدید در بازار وجود دارد که ادعا می‌کنند محصولات بسیار مناسب و درستی برای پوست هستند. قبل از غرق شدن در این دریای محصولات جدید پاک‌سازی پوست، بررسی کنید و ببینید که کدام یک مورد مناسبی برای نوع پوست شماست.

- پودرهای پاک‌سازی: محصولات مناسبی برای پوست‌های چرب و پوست‌های حساس هستند

متخصصین پوست، می‌گویند: پودرهای پاک‌سازی، محصولات لایه بردار فیزیکی، که با ساییدن پوست، عمل پاک کردن را انجام می دهند، را شامل می‌شوند. هنگامی که شما با این پودر‌ها صورت‌تان را مالش می‌دهید، آنها کمک می‌کنند تا لایه‌های مرده پوست و همچنین آلودگی‌ها و باکتری‌ها از سطح پوست‌تان تمیز شود. برای استفاده از این پودرها قبل از استفاده، آن را با کمی آب مخلوط کنید سپس می‌توانید این مایع را به پوست خود مالیده و ماساژ دهید. این ماده برای پوست‌های چرب بسیار مفید است چون، نه تنها آلودگی‌های سطح پوست را تمیز می‌کنند، بلکه باعث کمک به میزان ترشح چربی پوست هم می‌شوند. این ماده همچنین برای افرادی که دارای جوش‌های دانه‌ای سر سیاه هستند و یا افرادی که منافذ سطح پوست آنها مسدود شده، مفید می‌باشند؛ چون لایه‌برداری مکانیکی با این مواد می‌تواند به بهبود این موارد کمک کند. تزریق مواد معدنی پودر شده، لایه‌بردارهای گیاهی، و آنزیم‌های گیاهی، کمتر از لایه‌بردارهای میکروبید (که چند شرکت به دلیل نگرانی‌های زیست محیطی، استفاده از آنها را ممنوع کرده‌اند) مضر هستند. این محصولات به خوبی روی پوست‌های حساس جواب داده‌اند.

 

- اسفنج‌های Konjac: مفید برای پوست‌های مستعد آکنه و یا پوست‌های حساس

برخی متخصصین می گو یند اسفنج‌های Konjac  از ریشه نوعی گیاه تولید می‌شوند و کاملا طبیعی هستند، چون کاملا از الیاف گیاهی ساخته می‌شوند. این اسفنج‌ها کار لایه برداری را بسیار ملایم انجام می‌دهند، و می‌توان آنها را با صابون و بدون صابون استفاده کرد. چون از فیبر طبیعی تولید می شود، بهتر آب را جذب می‌کنند و بافت خوبی دارند و زیاد زبر نیستند. همچنین برای افرادی که پوست حساسی دارند، مناسب هستند. این اسفنج‌ها برای افرادی که پوست چرب و مستعد آکنه دارند هم بسیار مناسب است چون بسیار نزدیک به سطح پوست قرار داده می‌شوند که باعث باز شدن منافذ مسدود شده می‌گردد و کار لایه برداری را هم بصورت ملایم انجام می‌دهند. طبق گفته متخصصین پوست، می‌توانید از این اسفنج‌ها حتی در دوران بارداری و شیردهی هم استفاده کنید و لازم نیست از هیچ یک از محصولات پاک‌سازی دیگر استفاده نمایید.

 پی نوشت: قبل از استفاده از پاک‌کننده‌های پوست توجه داشته باشید که آیا لازم است که  از مواد پاک کننده استفاده کنید یا خیر؟


منبع :البسکو
http://irantopbrands.org/
چرم وطن
کارنو
طلای جهان