جشنواره برند محبوب
لینک‌های مفید
راهنمای خرید
راهنمای خرید محصولات بهداشت و مراقبت از دندان
راهنمای خرید محصولات بهداشت و مراقبت از دندان

با وجود محصولات مراقبتی زیادی که امروزه در حوزه بهداشت دهان و دندان، در بازار وجود دارد، چگونه می‌توانید تشخیص دهید که کدام را انتخاب کنید؟ در این بخش حقایقی را در رابطه با مواردی که می تواند به شما در بهداشت دهان و دندان کمک کند، از خمیر دندان گرفته تا مسواک و دهان‌شویه‌ها، ارائه خواهیم کرد.

خمیر دندان

بهترین استراتژی در انتخاب خمیردندان مناسب، سوال کردن از متخصص بهداشت دهان و دندان و یا دندانپزشک است، تا محصول مناسب را به شما معرفی نماید. پس از آن بهتر است روی محصول، مهر انجمن دندانپزشکی ملی کشور تولید کننده یا علامت استاندارد کالا را جستجو کنید که این علامت نشاندهنده تایید محصول از جانب سازمان‌های مربوطه است، و به این معنی است که معیارهای لازم را در حوزه ایمنی بهداشت و کارآیی و بسته بندی و تاییدیه‌های تبلیغاتی کسب کرده است و محصول مورد حمایت این سازمان‌ها می‌باشد. بعضی از تولیدکننده‌ها به دنبال تاییدیه‌های مربوطه نیستند. به یاد داشته باشید، مهر استاندارد به معنی این است که محصول بی‌خطر و موثر است، اما چنین سازمان‌هایی عملکرد محصولات را ارزیابی نمی‌کنند. همیشه بهتر است هنگام انتخاب خمیردندان، محصولی که حاوی فلوراید است را انتخاب نمایید تا از پوسیدگی دندان‌ها جلوگیری کنید. البته انتخاب خمیر دندان بیشتر مسئله‌ای شخصی است.

خمیردندانی را انتخاب کنید که مزه خوبی داشته و احساس خوبی به شما منتقل کند. ژل‌ها و خمیر دندان‌های حاوی نعناع و پونه، در واقع یکسان هستند. اگر ترکیبی در محصول وجود داشته باشد که شما را اذیت می‌کند یا برایتان خوشایند نیست، و یا اگر دندان‌های حساسی دارید، محصول دیگری را انتخاب کنید. اگر مشکل با تعویض خمیر دندان ادامه داشته باشد حتما به دندانپزشک مراجعه کنید.

مسواک

موهای مسواک عامل اصلی در انتخاب نوع مسواک است. بسیاری از دندانپزشکان پیشنهاد می‌کنند که از مسواک‌هایی که موی نرمی دارند استفاده شود. بخصوص برای بزرگسالان و کودکان و افرادی که دندان‌ها و لثه‌های حساسی داشته باشند. مسواک‌های با موی زبر و سفت، تاثیر زیادی در از بین بردن پلاک و لکه‌های روی دندان ندارند و حتی ممکن است باعث آسیب به دندان و لثه‌ها شود. مسواکی را انتخاب کنید که سر آن متناسب با دهان شما باشد و هم‌زمان بتواند یک یا دو دندان شما را پوشش دهد. این امر بدان معنا است که نوزادان و کودکان خردسال نیاز به مسواک کوچکی دارند. از دندانپزشک خود درخواست کنید تا مسواک مناسب را با میزان نرمی و زبری متناسب با دهان و دندان‌های شما را پیشنهاد نماید. هر سه ماه مسواک خود را عوض کنید. اگر مسواک شما فرسوده و کهنه به نظر برسد می‌توانید زودتر هم آن را عوض کنید. وقتی موهای مسواک وارفته و نامنظم می‌شود و به نوعی از بین می‌رود، به معنی این است که باید تعویض شود.

دهانشویه

واترپیک‌ها، که با عنوان دهانشویه هم شناخته می‌شوند، مناسب برای هر کسی نیستند. آنها بهترین ابزار برای افرادی هستند که معمولا مواد غذایی در دندان‌های آنها جا باز کرده است. ولی باعث از بین بردن پلاک‌های دندان نمی‌شوند. فقط مسواک زدن و نخ دندان می‌تواند پلاک‌های دندان را از بین ببرد.

شستشوی دهان و آب‌کشی

دهانشویه بیش از تازه کردن تنفس و از بین بردن بوی دهان می‌تواند برای شما مفید باشد. همچنین می‌تواند بیماری‌های لثه را از بین ببرد. اما فقط اگر از انواع ضد باکتری باشد بهتر است. همچنین اگر بعد از مسواک زدن و استفاده از نخ دندان از آن استفاده کنید مفیدتر خواهد بود. محصولات حاوی فلوراید مانع پوسیدگی دندان می‌شود. شستشو با دهانشویه‌های حاوی الکل برای کودکان زیر 6 سال و افرادی که احتمال بلع مایع را داشته باشند مناسب نیست. از دندانپزشک بخواهید تا به شما بگوید چه نوع دهانشویه‌ای برای شما مفید است.


منبع :البسکو
http://irantopbrands.org/
چرم وطن
کارنو
طلای جهان