جشنواره برند محبوب
لینک‌های مفید
راهنمای خرید
راهنمای خرید اولین اسباب بازی برای نوزاد
راهنمای خرید اولین اسباب بازی برای نوزاد

کودکان عاشق بازی هستند- و چیزهای خیلی کمی وجود دارد که آنها را خوشحال تر از اسباب بازی های جدید می کند. علاوه بر این که اسباب بازی کودکتان را سرگرم میکنند، این وسایل کمک می کنند تا مهارت های حرکتی و اجتماعی کودکان رشد پیدا کند. رهنمودهای زیر می تواند به کودک شما کمک کند تا از خرید اسباب بازی های جدید خود نهایت لذت را ببرد.

متناسب بودن اسباب بازی با سن کودک بسیار مهم است

مهم است تا بدانید که آیا کودک شما در سن فعلی اش تا چه حد به رشد ذهنی رسیده است.

ـ  اسباب بازی هایی را انتخاب کنید که متناسب با سطح یادگیری کودک شما باشد. سعی کنید اسباب بازی را پیدا کنید که بدون خسته کردن و ایجاد سرخوردگی در کودک ذهن او را به چالش بکشاند.

ـ  همیشه برچسب های سن روی اسباب بازی ها را بررسی کنید. برچسب ها با توجه به توانایی های ذهنی و جسمی کودکان، نیازهای بازی، علایق و امنیت اسباب بازی ها مشخص می شوند. به عنوان مثال، اسباب بازی هایی که قطعات کوچکی دارند می توانند خطر خفگی برای کودکان کمتر از سه سال داشته باشند.

تحریک حواس

هر روز پر از کشف چیزهای جدید برای کودک شما است. اسباب بازی ها و فعالیت های اولیه باید طوری طراحی شوند که بتوانند حواس کودک شما را تحریک نمایند.

ـ  اسباب بازی های جویدنی و اسباب بازی هایی که ظاهر، صدا و بافت جالبی دارند می توانند در کشف و یادگیری به کودک شما کمک کنند.

ـ  برای ترویج آگاهی کودکتان از اینکه چطور چیزها اتفاق می افتند، اسباب بازی ها باید برای فعالیت و بازی بسیار ساده بوده و حس تعامل کودک را تحریک و تشویق نمایند مثل باشگاه های ورزشی و مراکز بازی.

ـ  اگر بچه ها علاقه ای به بازی با اسباب بازی های جدید نداشته باشند، نشان دهنده این است که کودک شما آماده برای بازی با آن اسباب بازی نیست. در این صورت اسباب بازی جدید را کنار گذاشته و دوباره در زمان دیگری آن را در اختیار کودک قرار دهید.

همیشه ایمنی اسباب بازی ها را در اولویت قرار دهید

ـ  هنگام انتخاب اسباب بازی برای کودکان ایمنی را به خاطر داشته باشید.

ـ  بسیاری از اسباب بازی های قدیمی و سنتی استانداردهای ایمنی امروزه را ندارند. ممکن است حاوی سرب و یا بطور بالقوه قطعات مضری باشند.

ـ  اطمینان داشته باشید که قطعات اسباب بازی سفت و محکم باشد  و به راحتی از هم جدا نشوند، چون ممکن است خطر خفگی و یا بریدگی در پی داشته باشند.


منبع :البسکو
http://irantopbrands.org/
چرم وطن
کارنو
طلای جهان