جشنواره برند محبوب
لینک‌های مفید
راهنمای خرید
راهنمای خرید میزتحریر
راهنمای خرید میزتحریر
راهنمای خرید میزتحریر

در واقع یك میز و صندلی استاندارد جهت مطالعه و انجام تكالیف باید از حداقل و یژگی های زیر برخوردار باشد:
۱- ابعاد میز و صندلی باید با قد و جثه كاربر متناسب باشد. به این ترتیب هر چه او احساس راحتی بیشتری كند، امكان قرارگیری طولانی مدت و تمركز بیشتر بر روی درس به حالت نشسته پشت میز میسر شده و پیامدهای جسمانی مربوطه را نیز به دنبال نخواهد داشت. زیرا به عنوان مثال در صورتی كه ارتفاع نشیمنگاه صندلی نسبت به قد دانش آموز بلندتر باشد، پاهای او بر روی زمین قرار نگرفته و این مسئله سبب فشردگی عضلات ران ها شده و حتی در گردش خون نیز اختلال ایجاد می كند و برعكس اگر صندلی كو تاه تر از حد استاندارد بوده و با قد كاربر نیز تناسبی نداشته باشد، باعث كشیدگی بیشتر پاها به سمت جلو شده و در نتیجه كمر به صورت انحنا یافته از تكیه گاه صندلی فاصله می گیرد، در نتیجه دردهایی نیز در این ناحیه پدید می آید.
به جز در نظر گرفتن موارد فوق پیرامون ارتفاع كف صندلی تا زمین و مناسب بودن آن با قد كاربر شما والدین بهتر است، به هنگام خرید موارد دیگری را مورد توجه قرار دهید:
- صندلی ای تهیه كنید كه كفی آن قابل تنظیم باشد. در ضمن توجه به راحتی فرم صندلی و نشیمنگاه آن نیز از اهمیت زیادی برخوردار است.
چرخ دار بودن صندلی از جمله ضروریات آن به حساب می آید. زیرا به این ترتیب دسترسی به لوازم و امكانات مختلف واقع در كنار میز راحت تر صورت می گیرد.
- هر چه صندلی انتخابی شما از استحكام و مقاومت بیشتری برخوردار باشد، ضریب ایمنی بالاتر می رود.
این موضوع در مورد دانش آموزان دبستانی كه پرتحرك هستند، بسیار مهم است.
۲- از آنجا كه با افزایش كاربرد رایانه امروزه از این تكنولوژی در اغلب خانه ها استفاده می شود و بچه ها حتی درسنین و مقاطع گو ناگون تحصیلی نیز از جمله مهمترین و بیشترین كاربران آن محسوب می شوند، شما پدران و مادران اگر قصد دارید در آینده ای نزدیك رایانه ای نیز برای فرزندتان تهیه كنید، میز تحریری انتخاب كنید كه به طور همزمان برای استفاده از كامپیو تر نیز مناسب باشد.
۳- در شرایطی كه جهت محدودیت وسعت فضا در خانه امكان قرارگیری میز تحریری جداگانه در اتاق فرزندتان وجود ندارد، ارائه دو راهكار زیر می تواند شما را در انتخابی مناسب یاری دهد:
الف- از لوازم دكوراسیو نی _ كاربردی تركیبی و كم جا مانند تختخواب میزدار، كمدهای محكم با میز تحریر و كتابخانه و میز تحریرهای تلفیقی استفاده كنید.
ب _ با كمی ابتكار مكانی از اتاق فرزند محصلتان را هر چند كوچك برای میز تحریری دیواری اختصاص دهید. این كار از طریق نصب طبقه ای ثابت و یا تاشو بر روی دیوار كنج اتاق، زیر پنجره های كو تاه، روی شوفاژ، داخل فرورفتگی بین ستون ها و یا هر دیوار دیگری مانند اینها امكان پذیر است.


منبع :سلیقه بازار
http://irantopbrands.org/
چرم وطن
کارنو
طلای جهان